Mimaroba Korniş Takma

Mimaroba Korniş Takma ; İç mekanlar, ana yapı unsurları, günlük kullanım eşyaları, dekoratif öğeler ve tasarıma eşlik eden aksesuarlardan müteşekkildir. Evlerin dışa açılan saydam boşluklarının örtülmesinde kullanılan perdeler ve perde taşıyıcı sistemler, hem dekoratif hem işlevsel bir özellik gösterirler.

Mimaroba Korniş Takma Firması

Taşınma, tadilat, yenileme gibi faaliyetlerin akabinde bazı sistemlerin kurulması gerekir. Korniş takma bunlardan biri olup, yetkin bir ekip çalışmasına ihtiyaç duyar. Perdenize hangi taşıyıcı sistemin uygun olduğu ve nasıl bir adaptasyon çalışması gerektiği konusunda, işi NK TEKNİK uzmanlarına bırakabilir ve sürecin en hızlı ve verimli bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Mimaroba Korniş Montaj Ustası

Yapı iç ve dış alanlarına yapılacak tüm teknik müdahaleler, işin detaylarına hakim bir uzmana ihtiyaç duyar. Aksi takdirde, eksik bir uygulama kısa ömürlü olabilmektedir. Korniş montaj ustası; taşıyıcı sistemin seçilmesinde ve duvara sabitlenmesinde en doğru çözümleri uygulayacaktır. Kullanılacak materyallerin yeterliliği, mesafe belirleme gibi inceliklerin deneyime ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır.

Korniş Takma Nasıl Yapılır?

Perde kullanımında, klasik bir perde taşıyıcısı ya da yeni teknoloji akıllı ray sistemleri kullanılabilmektedir. Hangi adımların atılacağı, kısmen yüzey özelliklerine kısmen de tercih edilen sisteme bağlı olarak belirlenmektedir. Gerekli alet ve malzeme temini yapıldıktan sonra,müşterek uygulamaları niteleyen plan şeması şu şekilde olmaktadır:

  • Korniş duvar mesafesi ayarlanır.
  • Önce korniş sonra tavan delikleri matkapla açılır.
  • Korniş dübelleri yuvalarına sokulur.
  • Vidalama yapılarak işlem tamamlanır.