Hadımköy Korniş Takma

Hadımköy Korniş Takma; Bir eve taşınma ya da tadilat gibi işlemlerden sonra korniş takma gereksinimi doğar. Tavana uygulanan tüm işlemler gibi, korniş montajı da ekstra bir efor gerektirmektedir. Özellikle, vidalar için yapılan yuvalarda matkap kullanımı, işin en meşakkatli bölümüdür. Tabi, bu gibi durumlar için başka alternatifler de mevcut. Sistem özel yapıştırıcılar aracılığıyla da tavana sabitlenebiliyor. Fakat vidalama yöntemi kadar güvenilir ve mukavemetli bir sistem olduğunu söylemek yanlış olur. Her işin kendine has incelikleri olduğu tartışılmaz. Hane içlerine yapılan işlemler için bu inceliklere özenle eğilmek, olası kazaların ve kullanım esnasında ortaya çıkabilecek zorlukların önüne geçecektir.

Hadımköy Korniş Takma Firması

Korniş Nasıl Takılır?

Öncelikle işin en pratik şekilde sonuçlandırılması esas alınmalıdır. Bunun için, korniş üzerinde delikler açılmalı daha sonra monte edilecek bölgeye tutularak, delik kısımlar tavana işaretlenmelidir. İşaretleme, matkap ucu yardımıyla yapılabileceği gibi, ince uçlu bir kalem kullanarak da rahatlıkla uygulanabilir. Sabitlemeyi sağlayan dübel ve vidalar özel olmalıdır. Dikey duvarlarda yeterli gelen aparatlar tavan uygulamalarında yer çekimine yenik düşebilir. Uygulamanın diğer teknik detayı ise, duvar mesafesinin doğru ayarlanmasıdır.

Korniş Duvar Mesafesi

Duvar mesafesi ayarlanırken pencere kanatları hesaba katılmalıdır. Standart uygulamalarda bu mesafe 10-20 cm. arası değişmektedir. Tavanda perdelik mevcutsa, mesafe bu alan dahilinde ayarlanacaktır. Mimari unsurlara ve farklı detaylara göre bu mesafe çoğaltılabilir.

NK TEKNİK Korniş Takma Hizmeti

NK TEKNİK, korniş takma hizmet alımlarında temiz bir işlem sürecini garanti eder. Her tür perdenin korniş montajı uzman ekibimiz tarafından kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Toz torbalı matkap, özel vidalama aparatları ve uygun malzeme kullanımı ile eksiksiz bir hizmet sunumu için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.