Esenkent Korniş Montajı

Esenkent Korniş Montajı; Ev ve kapalı alan düzenlenmesinde mübrem ihtiyaçlardan biri, perde ve perde taşıyıcı sistemlerdir. Bu minvalde, tercih edilecek model ve uygulanacak bölge önem teşkil eder. Perde kullanımı, hanelerin korunma ve tezyinat  güdüsüne karşılık gelirken; ekspresyonist bir bakış açısını simgeler. Yaşam alanlarının dışa dönük yüzünü temsil eden bu uygulama, iç mekanların tasarımlarında da tamamlayıcı bir karakter sergilemektedir.

Esenkent Korniş Montajı Firması

Tüm bu özellikler, aynı kriterlerde bir çalışma gerektirir. Evinizin bu yekta parçalarının ihtiyaç duyduğu teknik çareler için; NK TEKNİK hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Korniş Montajı Nasıl Yapılır?

Tavana monte edilecek mekanizmaların ekip çalışmasına ihtiyacı vardır. Akabinde; perdeyle uyumlu ve yeterli bir taşıma sisteminin temin edilmesi önem arz etmektedir. Bu sistemler tavan, asma tavan, kartonpiyer dokularına monte edilebileceği gibi, düşey duvarlara da montajlama yapılabilmektedir. Tabi, burada kullanılacak perdenin özellikleri dikkate alınmalı. Montaj aşamasında gerekli materyaller şöyledir;

  • To torbalı matkap
  • Metraj çalışması için mezura
  • Çelik vida
  • Vidalama aparatı
  • Korniş dübeli

Esenkent Korniş Duvar Mesafesi

Korniş takma uygulamasında en önemli hususlardan biri, korniş ve pencere duvarı arasındaki mesafedir. Bu ölçü, belirli doneler ışığında belirlenir. Örneğin; vasistaslı bir pencere varsa açıklığı hesaba katılmalıdır. Yine bu bağlamda, camlı bölmeyi meydana getiren çıkıntılar ve pervazlar da bırakılacak mesafeyi belirleyen etkenler arasındadır. Sağlıklı bir kullanım meydana getirebilmek için ön hesaplamanın yapılması şart.

İşi uzmanına bırakarak hızlı ve temiz bir kurulum aşaması sağlayabilirsiniz.