Böcek İlaçlama Yöntemleri

Yaşam alanlarımızın en büyük sorunlarından birisi ise haşere ve böceklerin eve dolmasıdır. Hastalık bile yayabilen böcek ve haşereler sağlık açısından olumsuz etkileyebilir. Bu canlılar istenmeyen parazit canlılardır. Kişilerde iğrenti hissi oluşturmasının yanında sarılık, veba ve tifo gibi hastalıklarla karşı karşıya gelebiliriz. Özellikle misafir evinize geldiği zaman böceklerin oluşması ve gözükmesi hoş ve hijyenik olmaz. Bu sorununuzu böcek ilaçlama firmamız tarafından, uygun yöntemlerle böcek ve haşerelerden kurtulmanız amacı ile en iyi hizmeti size sunmaktayız.

İlaçlama yapılmasının doğru ve profesyonel olarak düzgün şekilde uygulamaktayız. İnsan hayatının her alanında olan böcek, haşere gibi küçük hayvanların bulundukları alana pislik ve zarar verirler. Taşıdıkları virüs, mikropları bulaştırma riski olduğu için ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadırlar. Bu yüzden evimizi ilaçlatmak haşerelerden kurtulmak için en iyi yöntemlerden biridir. Tarım ve ev gibi alanlarda kullandığımız böcek ilaçlarının genel adı insektisit’tir. Bu tür ilaçların birçok uygulama yöntemi bulunmaktadır.

Böcek ilaçlamayı nasıl yapacağımızı önceden planlamaktayız. Yani ilaçlama yapacağımız alanda hangi böcek türü olduğunu belirleyip ona uygun ilaç ve yöntemlerini kullanmaktayız. Üç çeşit ilaçlama tekniğini genellikle ev gibi alanlarda kullanırız. Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemleridir. Bu ilaçlamalar şirketimizin eğitimli ve deneyimli elemanları tarafından yapılmaktadır. Ev ilaçlarken genel olarak kokusuz ve jel ilaçlama yöntemlerini kullanırız. Fakat etki etmediği takdirde kokulu ilaçlama yöntemini kullanmaktayız.

Kokusuz ilaçlama, adı üstünde koku vermeyen ilaçlamadır. İlaçlamayı yapmadan önce gıda maddelerin üstünü kapamanız yeterlidir. Evi terk etmenize gerek yoktur. İlaçlama yapılacağı zaman kapı ve pencereleri kapatırız ve belli süre sonra 2 saat evi havalandırmak yeterli olur.

Kokulu ilaçlama, dikkatli yapılması gereken bir ilaçlama türüdür. Aksi halde tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Diğer ilaçlama tekniklerinden daha etkilidir. İlaçlama yapılırken hiçbir canlının evde bulunmaması gerekir. Evi 4 saat kapalı tutmanız gerekir ve bir süre havalandırılmalıdır.

Jel ilaçlama, aplikatör yardımıyla uygulamaktayız. Yapılan ilaçlama sonrası artı bir temizlik yapmanıza gerek yoktur. Genellikle restoran, ev, yemekhane ve mutfak gibi alanlarda daha çok kullanmaktayız. Hatta etkisi uzun sürmesi için dolap ve kapı arkalarını silmemeniz daha iyi olur.

Kapalı alanlar dışında dış mekanlarınız da da ilaçlama hizmetini vererek sizi her alanda haşere ve böceklerden kurtarmaktayız. Termal flog cihazı ile sisleme yöntemini genelde açık alanlarda, göl ve nehir kenarlarındaki sinek, haşere gibi ilaçlanması gereken yerlerde kullanmaktayız. Su, yağ ve mazotta eriyen maddeleri kullanırız. İlaç, sisleme yöntemi olduğu için  girmesi zor delik ve kenarlara bile girmektedir. Bir değeri ise ulv cihazı ile soğuk sisleme yöntemidir. Diğer bir adı da spreylemedir. 20-50 metreye kadar etkili olduğu için uçan böceklerde de kullanırız.

Kaliteli bir böcek ilaçlama firması olarak ekibimiz her ay eğitimlerden geçmekte ve profesyonel elemanlar ile çalışmaktayız. Aksi halde bilinçsiz yapılan ilaçlamalar hem tehlikeli hem de maddi açıdan zarara uğramış olursunuz. Daha iyi bir hizmet için her zaman yanınızda olmaktan gurur duyarız.

Beylikdüzü ilaçlama, Esenyurt ilaçlama, Avcılar ilaçlama, Büyükçekmece ilaçlama firmaları arayışı olanlar için NK TEKNİK  hizmetinizdedir.