Beylikdüzü Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni; Her binada bulunması gereken, genellikle binaların dış çevresinde bulunan yapı malzemeleridir. Bu özel ürün; adından da anlaşıldığı gibi yangın çıktığı durumunda binada bulunan insanların bu alanı kullanarak daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde ortamı terk etmelerini sağlamaktadır. Yangın merdivenin kullanım amacı oluşan can ve mal kaybını en aza indiren ve oluşacak olan tehlikelere karşı alınan güvenlik önlemidir. Yangından korunma amaçlı inşa edilen bu yapıların kullanacağı yer doğru bir şekilde belirlenmelidir. Yanlış kurulum ve yanlış işlemler tehlikeli durumlara sebep olabilir.

Beylikdüzü Yangın Merdiveni Firması

Malzemenin yeterli taşıma kapasitesine sağlaması gerekir. Her binanın yangın merdiven uyumu farklıdır. Bu yüzden her binaya özel bir çizim yapılarak, bir mevzuat belirlenip ona göre uygulanmalıdır. Bu sektörde firma seçimi çok önemlidir. Alanında uzman ekibimiz ile İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde öncü gelen firmalarından birisiyiz.  Beylikdüzü Yangın Merdiveni hizmeti veren firmamız güvenli ve kaliteli işlemleri hizmetinize sunmaktayız.

Yangın Merdiveni Çeşitleri

Acil durum kaçışı olarak kullanılan yangın merdivenlerinin 3 farklı modeli bulunmaktadır.

  • Dairesel Tip Yangın Merdiveni

Dairesel tip yangın merdiveni, çok büyük olmayan binalarda kullanılmaktadır. Balkondan veya ara kattan çıkış verilerek kullanılır. Dairesel yangın merdivenlerinin yapısı yanmaz malzemeden yapılması gerekmektedir. Merdiven bellik yükseklik ve genişlikte olması gerekmektedir.  Bu şartları sağlamadığı takdirde istenilen güvenlik önlemi alınamamaktadır.

Konut yapılarda 51.50 metreden yüksek olmamalıdır.

Diğer yapılarda ise 30.50 metreden yüksek olmaması gerekir.

  • Z Tipi Yangın Merdiveni

Z Tipi Yangın Merdiveni isminden de anlaşıldığı gibi Z harfi şeklindedir. Genel yönetmeliklerin tercih ettiği bu model, 300 cm yüksekliğindedir. Basamakların birbirleriyle aynı ölçüdedir. Her iki kısmında

Yangın merdivenin basamak ölçüsü; 100×25 cm ‘dir.

  • Katlanabilir Tip Yangın Merdiveni

Genel olarak müstakil evlerde ve tek katlı binalarda kullanılmaktadır. Malzemesi dayanıklı yapıdan olup alüminyum ve demirden yapılmalıdır.

  Yangın Merdiveni Maliyeti

Yangın merdiveni yaptırmadan önce detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Piyasada bu alanda birçok firma bulunmaktadır. Beylikdüzü Yangın merdiveni firmamıza başvurarak hem kaliteli hizmetimizden faydalanabilir hem de yangın merdiveni maliyetinizi daha aza indirebilirsiniz. Bu ürün hakkında internette pek fazla bir fiyat verilmemektedir. Çünkü; yangın merdiveni yapılmadan önce, keşif yapılması gerekmektedir. Binaya yapılacak olan ürün ve malzemeye göre kullanılacak ürün değişkenlik gösterir ve fiyat buna göre belirlenir.

 Yangın Merdiveni Firmaları

Yangın Merdiveni Firmaları hemen hemen her şehirde bulunan  ve ürünün üretimi dahil olmak üzere satış ve montaj işlemlerini yapan firmalar bulunmaktadır. Yangın merdiveni yaptırmadan önce  firmaları ve maliyetleri araştırmakta fayda vardır. Bu firmalardan en bilindik olanı Beylikdüzü Yangın Merdiveni Firmasıdır.

Yangın Merdiveni İmalatı

Yangın merdiveni imalatı oldukça önemli bir konudur. Yangın merdiveni firmasının yapması gereken ve uyması gereken kurallar vardır. Her binanın yapısı ve imalatı yapılacak olan yangın merdiveni farklıdır. İmalat yaparken gereken şartları sağlaması gerekmektedir. Bunlar ;

  • Kullanılan malzemenin uygunluğu
  • Merdiven genişlik ve yükseklik şartını sağlaması
  • Kullanılan boyanan ve malzemenin yanmayacak türde olmasına dikkat etmek gerekir.