Beylikdüzü Sıva Tadilatı

Beylikdüzü sıva tadilatı, yapıların iç ve dış yüzeylerinde, bahçe duvarlarında ve daha pek çok alanda uygulanan bir teknik hizmet koludur. NK TEKNİK; sıva, sıva tadilatı, dökülen sıva onarımı, tavan ve duvar sıva tamiri gibi alanlarda eksiksiz bir hizmet vâdeder. Binaların iç ve dış yüzeyleri gerekli bakım-onarım programlarına ihtiyaç duymaktadır.

Beylikdüzü Sıva Tadilatı Ustası

Bina kalitesi ve ömrü, görsel sunum ve yalıtım açısından bu uygulamalar hayatî önem taşır. Dış cephe sıvalarında hatalı uygulamalar ve eksik müdahaleler verimsiz bir ortam yaratır. Yapı içlerinde de pürüzsüz, şık ve korunaklı yüzeyler yaratmak açısından sıva onarım programları büyük bir rol oynamaktadır.

Sıva tadilatı neden gereklidir?

Sıva duvar ve tavan uygulamaları, nem ve çeşitli dış etkilerle zamanla dökülebilmekte ve görsel olarak bozuk bir sunum yaratmaktadır. Tüm izolasyon ve yalıtım programları öncesinde sıva yapımı ve onarımı gündeme gelecektir. Kabaran bölgelerin kazınması ve yeniden bir sıva programının gerçekleştirilmesi de gündeme gelebilir.

Sıva malzemesi nedir?

İzolasyon programlarında ve yapı yüzeylerinin onarımında kullanılan sıva malzemeleri; alçı, alçı levhalar, saten alçı, kireçli çimento sıvalar olarak özetlenebilir. Bu uygulama duvar yüzeylerindeki nemi ekarte eder ve uzun süre yıpranmalara karşı koruyucu bir özellik taşır.

Sıva nedir? Nasıl yapılır?

Bina yüzeylerini pürüzsüz ve korunaklı bir karaktere kavuşturmada uygulanan sıva yöntemi kaba ve ince sıva olarak iki kat hâlinde uygulanmaktadır. Sıva uygulamalarda karışım ve harç hazırlık süreci önem taşır. Yüzeylerde çatlama ve kırılma yaratmaması açısından, kullanılan malzeme ve su miktarının hassas oranlarda gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Dökülen Sıva Tamiri

Dökülen sıva tamiri; hasarlı bölgenin kazınması, düz bir yüzey hâline getirilmesi ve hafif nemlendirilmesi ile gerçekleştirilecektir. Bu uygulamalar, sıva malzemenin yüzeye tutunmasında oldukça önemlidir.

Sıvası dökülmüş yüzeye ön işlemler nelerdir?

Sıva kat çekmeden önce bozuk yüzeye birtakım müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Böylece daha nitelikli bir sıvama programı hayata geçirmek mümkün olacaktır. Bu ön uygulamalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Spatula ile bozuk yüzey pürüzsüz bir hâle getirilir.
  • Dökülme riski bulunan sıva yüzeyler kazınır.
  • Sıva harcı hassas bir şekilde hazırlanır.
  • Saten alçı kullanımında su miktarı oldukça önemlidir.
  • Yüzeydeki kırıntılar bez ve fırça yardımıyla ekarte edilir.
  • Yüzey nemlendirilmesi yapılır.
  • Alçı karışım yüzeye sürülür, spatula ile düzeltilir.
  • Alçının sertleşmesi beklenir.
  • Kalan açıklıklar sünger ve zımpara ile ovularak kapatılır.

Tavan Sıvası Tamiri

Tavan sıvası tamiri, nem ve ısı değişimleri nedeniyle çatlayan ve kabaran yüzeylere uygulanan bir yenileme hizmetidir. Bu süreçte kaliteli sıva kullanımı ve yüzeyin ihtiyaç duyduğu müdahalenin gerçekleştirilmesi oldukça önemli. Delik kapatma, çatlak onarımı, yüzey kazıma, sıva kat çekme gibi uygulamalar duruma göre tercih edilebilmektedir. Tavandaki çeşitli bölmelerden ve ek aksesuarların çevrelerinden dökülen sıva katmanlarının tadilatı, kullanımdaki konfor ve yalıtım açısından dikkatle gerçekleştirilmelidir. Bu bölmeler zamanla rutubet ve küf kokusunun hâne içlerine yayılmasının da önünü açmaktadır.

Büyük hasarlı bölgelerden küçük çatlakların onarımına kadar farklı yaklaşımlarla bu bölgelerin yenilenmesi mümkün. Gevşemiş ve pörsüyen sıvalı yüzeyler de, tıpkı delik ve çatlaklar gibi onarım programına alınacaktır.

Kabarmış Duvar Nasıl Tamir Edilir?

Duvar ve tavan yüzeylerinde boyadan önce yapılan sıva katmanları, zamanla kabarma ve dökülme gibi sorunlar yaratmaktadır. Özellikle geleneksel sıva yöntemleri, dış etkilere daha dayanıksız olmaktadır. Bugün oldukça dayanıklı malzemeler ve profesyonel bir işçilik süreciyle bu yüzeylerin daha uzun süre bozulmadan kullanılmasını sağlıyor. NK TEKNİK olarak, iç ve dış yüzeylerde sıva tamiri ve kabarmış duvar onarımı gibi hizmet programları sağlamaktayız. Oldukça ekonomik hizmet programları arasında yer alan bu uygulama için müşteri destek hattımızdan randevu talep edebilirsiniz.