Beylikdüzü Pimapen Tamiri

Beylikdüzü pimapen tamiri, tüm kapı ve pencerelere uygulanabilen revizyon programlarından biridir. Son yıllarda kullanımı gittikçe artış gösteren pimapenler, çeşitli nedenlerle hasar ve zarara uğrayabiliyor. Bu malzemenin en büyük avantajlarından biri, gerekli tadilatla eski performansına kavuşturulabilir olması. Böylece tüm sistemin değiştirilmesi gerekmeden, arızalı bölgeye yapılacak uygulamalar yeterli olmaktadır.

Beylikdüzü Pimapen Tamiri Ustası

Pimapen nedir?

Pimapen uzun ömürlü ve kolay kullanımlı bir yapı malzemesidir. PVC malzemeden üretilmektedir. Isı ve ses yalıtımında yüksek bir verim sağlaması açısından, tüm yapı açıklıklarında sıklıkla tercih edilmektedir. Sentetik malzemelerden grubunda yer alan pimapen, doğal kaynaklardan meydana getirilmektedir. Bugün sadece yapı malzemesi olarak değil, pek çok ürün ve sistemde kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Pimapen kullanımı ne gibi faydalar sağlar?

Bu malzemenin çok geniş bir kullanım alanı bulunuyor. Opsiyonel bir uygulama alanı yaratması en büyük getirilerinden biri. Peki bu malzemeyi yapıların kapı, pencere vb. bölmelerinde tercih edilme sebepleri nelerdir? İşte birkaç maddeyle pimapen malzemenin avantajları;

 • Dayanıklılık: Polimer malzeme grubunda yer alan bu ürün, oldukça zor tutuşan bir madde olarak dikkat çekiyor. Yanma ve yüksek ısıya karşı mukavemet göstermesi en büyük artılarından biri. Geleneksel ahşap malzemenin kolay tutuşan yapısı, pimapen kullanımını daha da öznel bir seviyeye ulaştırmaktadır.
 • Sağlamlık: Pimapen darbe ve dış etkilere karşı da oldukça dirençli bir üründür. Aşınmaya ve doğal hava şartlarına karşı uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilmektedir.
 • Hafiflik: Güçlü ve sağlam bir malzeme olmasına karşın oldukça hafif olan pimapenler, uygulama alanına göre oldukça hafif bir fizyolojiye sahiptir. Bu sayede kullanımda zorluk çıkarmaz. Ayrıca bakım ve tamirat uygulamalarında da avantaj sağlar.
 • Uzun Ömürlü Kullanım: Dayanıklılık ve dış etkilere karşı gösterilen direnç sayesinde, pimapen uygulamalar uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilmektedir. Oluşan herhangi bir arıza ve hasar durumunda, teknik donanım sahibi firmalar tarafından tamir edilerek eski performansına kavuşturulabilir. Ayrıca renk dokusunda ve yalıtım karakterinde de herhangi bir aksama olmadan yıllarca bu malzemeyi kullanmak mümkün.

Pimapen tamiri ne zaman gerekli olmaktadır?

Pimapen malzemeden mamul edilen her türlü teknik yapı ögesi, çeşitli müdahaleleri gündeme getirir. Açılıp kapanır mekanizmalarda kayma gibi sorunlar teknik bir dokunuş gerektirecektir. Raylı sistemlerde de yerinden oynama ve tıkanma gibi durumlar meydana geldiğinde bir revizyon programı gerçekleştirilir. Kırılma ve çatlama gibi aksiliklerde, değişim gereksinimi doğacaktır. Mekanizmaların eklem yerleri ve menteşelerde de çeşitli arızalarla karşılaşılabiliyor. Bu gibi durumlarda NK TEKNİK, hızlı ve eksiksiz bir tadilat hizmeti sağlayarak pimapen sistemlerin ilk günkü işlevselliğine kavuşmasını sağlamaktadır.

İstanbul Pimapen Tamiri

İstanbul pimapen tamiri; malzemenin tasarım programına göre en uygun adımların atılmasını gerekli kılar. Pencere modeller ve kapı kurguları, tamir ve bakım sürecinde gerçekleştirilecek uygulamaları meydana getirecektir. Tüm yıpranma ve hasarlı bölgeler özel bir tadilat programını gündeme getirir.

NK TEKNİK ücretsi keşif uygulaması nedir?

Firmamız, pimapen kapı ve pencere bakım/tadilat programlarında ücretsiz keşif hizmeti vermektedir. Firmamızdan talep ettiğiniz yenileme hizmetinin içeriğini ve bütçe planlamasını gerçekleştirmek üzere ön analiz uygulaması gerçekleştirilir. Böylece müdahale alanları ve gerekli teknik ekipman belirlenmiş olur.

Pimapen tamiri nasıl yapılır?

Sertifikalı ve deneyimli NK TEKNİK personelleri, pimapen tamirinde malzemeye ve kurguya yönelik bir tadilat programı hayata geçirir. PVC ustalarımız, tüm uygulama yöntemleri konusunda sektörel bir tecrübeye ve teknik teçhizat kullanım ehliyetine sahiptir. Pimapen tamirinde uygulanacak adımlar ise aşağıdaki gibi özetlenebilir:

 • Pencere ve kapı kanat ayarı
 • Kilit ayarları
 • Ses izolasoyon kontrolü
 • Yağlama ve pas giderme
 • Conta kontrol ve bakımları
 • Isı ve su yalıtımı
 • Cam takoz bakım ve ayarları

Pimapen pencere kanat ayarı nasıl yapılır?

Pimapen pencere sistemlerinde en önemli yapı ögesi kanatlardır. Kanatların açılım programları ve yönelimleri, nasıl bir ayarlama yapılması gerektiğini belirler. Düz açılan pencere modellerinde; kanat sarkması, menteşe kayması, vidalama, kanat kaldırma gibi durumlar söz konusu olacaktır. Çift yöne açılım gösteren pencere sistemlerinde ise, menteşe ayar yerleri mevcuttur. Pencerenin yukarı-aşağı, sağa-sola hareketlerini gerçekleştirebilmesi adına tüm ayarların en ideal şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Pimapen pencere bakımı nasıl gerçekleştirilir?

 • Kanat ayarları
 • Takoz ayarları
 • Kilit kontrolü
 • Yağlama
 • Kanat karşılık ayarları
 • Kilit mod ayarları
 • Conta değişim ve bakımı

Beylikdüzü Pimapen Tamir Servisi

Beylikdüzü pimapen tamir servisi, tüm PVC uygulamalara gerekli bakım ve onarım programlarını gerçekleştirmektedir. NK TEKNİK,  pimapen pencere ve kapılara gerekli tüm yenileme ve bakım uygulamalarını temin eden kurumsal bir oluşum. Dilediğiniz gün ve saatte servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Ekonomik hizmet politikamız, deneyimli ustalarımız ve efektif uygulama projelerimizle nitelikli bir hizmet vadetmekteyiz.

Pimapen Kapı Tamiri Nasıl Yapılır?

Çok yönlü ve alternatif bir uygulama alanı sunan pimapen malzeme balkon, bahçe, teras kapılarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Pimapen kapılarda özellikle menteşe ve kilit kontrolü oldukça önem taşıyor. Bu sistem organlarında meydana gelebilecek aksamalar, kullanımda çeşitli sorunları da beraberinde getiriyor. Kapının aşağı meyil vermesi ve ana malzemede meydana gelen yıpranmalar, gerekli teknik bakımın yapılmasını da elzem kılıyor. Kilitlerin yağlanması ve kapının gerekli standarda getirilmesi bu uygulamalardan bazıları. Kapı kolunun aşağı-yukarı hareket kabiliyeti de tamir programları arasında yer almaktadır. Tüm bu bölmelerde meydana gelebilecek aksaklıklar NK TEKNİK tarafından kısa sürede bertaraf edilir. Randevu oluşturmak ve bilgi almak için müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz. Ekonomik fiyat politikamızla bütçe dostu bir hizmet garanti etmekteyiz.