Beylikdüzü Panjur

Beylikdüzü panjur nerelerde tercih edilir? Ne gibi faydaları vardır? Bu kinetik sistemler, görsel estetik, fonksiyonellik ve güvenlik gibi çok farklı kazanımlar sağlamaktadır. Mimarî yapılanma ve iç dekoratif unsurlar ile uyumlu bir proje gerçekleştirmek de son derece önemlidir. Balkon ve pencerelerde sıklıkla kullanılan ve çok çeşitli bir model yelpazesine sahip olan panjur uygulamaları, çalışma prensibi açısından da farklılıklar içermektedir. Açılır kapanır kanatlara sahip panjur sistemleri, ısı ve ses yalıtımı konusunda da ekstra bir fayda sağlarlar. Ayrıca gün ışığından ne kadar faydalanılacağını belirlemek açısından da son derece elzem yapı ögeleri arasında yer alır.

Beylikdüzü Panjur Firması

Camların dış etkilere karşı korunmasında ve perdelerin eskiyip yıpranmasında panjur kullanımı pozitif bir yaklaşım sergiler. Pencere gibi açıklıkların açılır kapanır bir mekanizma ile örtülmesine izin veren tüm sistemler, panjur kategorisinde değerlendirilebilir. Çeşitli şekillerde hareket kabiliyetine sahip çok sayıda panjur ve kepenk tipolojisi bulunmaktadır.

Bazı birey ve kurumlar, panjur kullanımı yerine gölgelik tercih ediyor. Işığın iç mahallere sirayet etmesini engelleyen bu ürün grubu, hava şartları ve dış etkiler karşısında panjur kadar etkili olmayacaktır. Ayrıca pencerelerin iç yüzeylerine kapatılan gölgelik, bazı doğa olayları karşısında cam bölmeleri koruma fonksiyonu taşımaz. Bu gölgelikler, daha çok perde ve stor perde alternatifi olarak kullanıma uygundur.

Jaluzi panjur nedir?

Yeni yaratıcı fikirlerle sektörel çeşitlilik ve ürün skalası her geçen gün genişleme gösteriyor. Bunlardan biri de panjur tipi jaluzi üretimi. Mekanizmalı perdeler grubuna gire jaluziler, bugün yapısal açıklıkların dış yüzeylerini kapatmada oldukça modern bir seçenek. İpli bir düzenek tarafından idare edilen ve çeşitli malzemelerden üretilen bu ürünler, dış etkiler karşısında da oldukça dayanıklı. Bugün jaluzi panjurlar ve pek çok panjur üretimi, akıllı ev sistemleriyle de uyumlu çalışmaktadır. Motorlu panjurlar ve manuel kullanımlı panjurlar yine alternatif olarak tercih edilebilir. Motorlu modellerde çok daha teknolojik bir sistem düzeneği karşımıza çıkıyor. Güneş ve hava şartlarını otomatik olarak algılayan sensörler sayesinde, kullanıcı müdahalesi gerekmeksizin kapanma ve açılma fonksiyonları devreye giriyor.

Pencere Panjur Çeşitleri

Pencere panjur çeşitleri, tıpkı iç mahallerde kullanılan perde modelleri gibi geniş bir yelpaze sunar. NK TEKNİK, tüm panjur mekanizmalarının projelendirme ve montajında eşsiz bir hizmet sağlamaktadır. Yapıların cephe karakteri, kullanım amacı ve müşterilerin kişisel zevkleri doğrultusunda size en uygun modeller sunulacaktır. Teknik deneyimi ve donanımı yüksek kurumumuz, bu sistemlerin adaptasyonunda da garantili bir hizmet vâdetmektedir.

Panjur montajı nasıl yapılır?

Panjur ürünleri her ne kadar basit düzenekler olarak algılansa da montaj sürecinde ustalık gerektirir. Görsel estetiği bozmadan ve dış etkilere mukavemetli bir adaptasyon için, teknik teçhizat ve uzman personel ihtiyacı gündeme gelmektedir. Panjur, jaluzi ve kepenk olarak adlandırılan bu mekanizmalar, yapıların dış cephelerine montajlanır. Her pencere ve balkon için özel milimetrik hesaplamalarla üretilmektedirler. Kepenklerin açısı, mekanizmanın sabitleneceği düzenekler ve kanatların açılma yönü gibi detaylar oldukça önem taşır. Doğru bir projelendirme yapılarak montaj bölgesi belirlenmelidir. Bundan sonra tercih edilen model, duvar yüzeyinde ayarlanan yuvalara sabitlenir. Sağlam ve uzun ömürlü olması için bu sürecin profesyonelce tamamlanması gerekiyor.

Panjur çeşitleri nelerdir?

Panjur çeşitleri kullanılan malzeme ve tasarım bakımından oldukça çeşitlidir. En sık kullanılan ana ürün malzemeleri;

 • Ahşap
 • Alüminyum
 • PVC
 • Plastik (ahşap görünümlü)

Fonksiyonel olarak ise 3 ana grupta toplamak mümkün:

 1. Manuel panjurlar
 2. Motorlu panjurlar
 3. Motorlu ve uzaktan kumandalı panjurlar

Ahşap malzemeden üretilen panjur çeşitleri genellikle kepenk olarak adlandırılır. Ahşap görünümlü plastik panjur sistemleri de bugün sıklıkla rağbet gören modeller arasında yer alıyor. Panjurlar; kanat seçenekleri ve açılma yönleri ile de çok farklı şekillerde üretilmektedir. Tek kanatlı, çift kanatlı, sürgülü, katlanır, yana ve yukarı hareketli olarak çeşitlendirmek mümkün. Renk ve model yelpazesi de bir hayli geniştir. Rustik, modern, klasik ve elegan tasarımlı pek çok panjur arasından yapınıza en uygun estetik projelendirmeyi tercih edebilirsiniz.

Panjur Fiyatları

Tercih edilecek marka ve model, panjur fiyatlarının belirlenmesinde en büyük paya sahip. Ayrıca hizmet sağlayacak firmanın fiyat politikası ve işçilik ücretleri de panjur montajının maliyetini belirleytecektir. Piyasada bu kulvarda hizmet  veren çok sayıda firma bulunuyor. NK TEKNİK hizmet politikasında ise uygun fiyatlara ek olarak aşağıdaki niteliklere de sahip olacaksınız:

 • Hızlı ve güvenilir hizmet
 • Dekoratif tasarımlar
 • İdeal malzeme seçimi
 • Donanımlı personel
 • Ekonomik ve kaliteli işçilik
 • Proje ve dizayn
 • Çeşitli fiyat seçenekleri

İpli Panjur Fiyatları

İpli panjur, daha çok dış cephe jakuzileri olarak adlandırılırlar. Oldukça yeni ve modern bir ürün grubu olduğunu söylemek mümkün. Bunlar tıpkı iç mekanda kullanılan mekanizmalı perdeler ve jaluziler gibi iplerle kurulan bir düzeneğe sahiptir. Yukarı doğru sarılmak suretiyle açılıp kapanırlar. Fiyatlar da oldukça makuldur. Çok uygun bütçelerle ipli panjur kurgusu gerçekleştirebilirsiniz. Fiyatlar ve detaylar için MK TEKNİK müşteri destek hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Manuel Panjur Fiyatları

Manuel panjur fiyatları, motorlu ve uzaktan kumandalı modellere göre çok daha düşük bir maliyetle kurgulana bilmektedir. Pencere ve balkonların cam bölmelerinden alınacak ölçülerle ve kapatılacak açıklıkların hacminin belirlenmesinden sonra bütçe planlaması da mümkün olacaktır.

Balkon Panjur Fiyatları

Cam ve pimapenli balkonlar bugün yapı mimarîsinde en çok kurgulanan bina modelleri, arasında yer alıyor. Balkonlar, yapılardan dışa doğru çıkıntı yapan bölmeler olduğundan korumalı bir sistemle kapatılması da oldukça önemlidir. Bugün balkon camlarının korunmasında ve içeriye ısı, ışık ve rüzgar gibi dış etkenlerin sirayet etmesini engellemede panjur kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Fiyatları model ve malzeme seçimiyle değişken bir tabloya sahip. Balkondaki camekanlı bölme hacmi hesaplanarak alternatif bir fiyat çizelgesi oluşturulacaktır.

Pencere Panjur Motorlu Fiyatları

Pencere ve balkonların cam yüzeylerinin kapatılmasında en yüksek maliyetli sistemler, motorlu ve uzaktan kumandalı panjurlardır. Bunların kullanımı oldukça pratiktir. Ayrıca akıllı bir sistem kabiliyetiyle, dış ortam koşullarına göre açılıp-kapanma özellikleri bulunmaktadır. Çeşitli malzemelerle üretilen motorlu panjurlar, genellikle çok sağlam bir mekanizma ile kurgulanmaktadır. Fiyat kataloğumuz için 7/24 firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetlerimizden faydalanarak, size en uygun maliyetli sistem seçeneklerini öğrenebilirsiniz.