Beylikdüzü Kartonpiyer

Beylikdüzü kartonpiyer hizmetiyle iç mekânlara kaliteli ve şık tasarımlar sunan NK Teknik, ekonomik ve avantajlı bir hizmet politikası gütmektedir. Yapıların iç ve dış yüzeylerine gereken tüm teknik müdahaleleri gerçekleştiren firmamız, endüstriyel yetkinliğini tüm projelere yansıtmaktadır. Konutlar, lüks konutlar, villalar, iş yerleri, sosyal mekânlar, AVM’ler, ofisler, mağazalar ve tüm mimarî strüktürlerin ihtiyaç duyduğu teknik alt yapı hizmetlerini firmamızdan satın alabilirsiniz. Binaların iç ve dış organizasyonlarına, gerekli teknik dokunuşların yanı sıra çeşitli süsleme yöntemleriyle de görsel efekt kazandırılmaktadır. Kartonpiyer, hem bir süsleme hem de tamamlayıcı bir eleman olarak çokça tercih edilen spesiyal bir karışım. İşçilik ve tasarım açısından yüksek bir deneyim ve teknik donanım gerekiyor. Firmamız; bu mimarî üslûbun yapılara adaptasyonunda çeşitli kurgularla kreatif çözümler vâdetmektedir.

Beylikdüzü Kartonpiyer

Beylikdüzü Kartonpiyer Ustası

Kartonpiyer Nedir?

Kartonpiyer nedir? Bu pratik mimarî ekleme ögesi, 1900’lü yılların başında Fransa’da ortaya çıktı. Özellikle iç mahallerde duvar-tavan birleşiminde yumuşak bir geçiş sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Kartonpiyer en basit anlamda iplik lifleri ile alçının sentezinden müteşekkildir. Bu karışım kalıplama yöntemiyle üretilir. Kalıp olarak farklı malzemeden mamul üniteler kullanılabilir. Çelik, plastik vb. farklı şekillerde kalıplara dökülen karışım, uyarlanacağı alana uygun bir tasarımda imâl edilir. Üretimde beyaz renk olan madde, çeşitli plastik boyalarla renklendirilebilir. Uzun süre ilk günkü mukavemetini saklaması ve yılda bir defa boyanarak revize edilebilmesi açısından son derece kullanışlıdır. Kullanılan mekânın niteliğine göre boya ihtiyacı çok daha uzun sürelere de ulaşabilmektedir.

Özetlemek gerekirse; kartonpiyer, iç dekorasyonda tavan ve duvar yüzeylerini tamamlayan bir mimarî elemandır. Alçılı ve alçısız modelleri, kullanılacak yapıya göre tercih edilebilir.

Kartonpiyer Çeşitleri

Kartonpiyer çeşitleri, hem kullanılan ana malzeme hem de kurgulanacak alan açısından çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Malzeme kullanımı itibariyle 2 ana gruptan söz etmek mümkün. Bunlardan ilki en yoğun kullanım alanı bulan alçı kartonpiyerlerdir. Bir diğeri ise; poliüretan ve hava kabarcıkları ile sentezlenen kartonpiyer türü olarak nitelendirilebilir.

En basit tanımlamayla kartonpiyer, alçı ile iplik liflerinin su ile harmanlanması sonucu elde edilen ve kalıplara dökülerek şekil verilen bir maddedir. Diğer yüzey kaplama ve dekorasyon alternatiflerine kıyasla oldukça ucuz bir işçilik ve malzeme kullanımı ile farklı bütçelere hitap etmektedir. Yapıların iç yüzeylerinde çeşitli tesisatlandırma izlerinin kamufle edilmesinde ve dekorasyonda tamamlayıcı bir ahenk katması maksadıyla hemen her türlü yapıda kullanılmaktadır. Alçı kartonpiyer kullanımına ek olarak; poliüretan kartonpiyer kullanımı da son yıllarda hızlı bir ivme kazandı. Daha çok banyo, WC gibi nemli ortamlarda yıpranma mukavemeti alçı kartonpiyerlere göre oldukça yüksek olmaktadır. Isıl değişimler, nem ve çeşitli etkilerle kullanım ömrünü yitiren alçı kartonpiyerler daha çok görsel katkı amacıyla salon ve odalarda tercih edilmektedir.

Kartonpiyer modelleri ise, uyarlanacak yüzeyin ihtiyaç duyduğu teşkilatlandırmaya göre projelendirilir. Burada kullanıcıların estetik beklentisi ve mimarî dekorasyonların etkisi de oldukça büyük bir paya sahip. Kalıp, renk ve doku alternatifleri, yol haritasının belirlenmesi ile hayata geçirilir. Model opsiyonlarını örneklendirmek gerekirse;

 1. Alçı Kartonpiyerler
 2. Poliüretan Kartonpiyerler
 3. Strafor kartonpiyerler
 • Gizli Işık
 • Göbek
 • Çıta (şerit)
 • Tavan kaplama
 • Stropiyer
 • Renkli
 • Stropiyer tavan
 • Stropiyer göbek
 • Kemer kaplama
 • Duvar ve tavan birleşimi

Beylikdüzü Kartonpiyer Duvar Yapımı

Kartonpiyer duvar yapımı, yapı içlerinde oda, mutfak, banyo, salon gibi bölmelerin yüzeylerinde kreatif bir görsellik yaratmaktadır. Ayrıca oldukça yalıtımlı bir karaktere sahiptirler. Böylece ortamda ısı kaybı gibi olumsuz sonuçları ekarte ederler. Bugün strafor kartonpiyer duvar kaplama alternatifleri sıklıkla tercih ediliyor. Bunlar çeşitli renk ve desenlerde, kullanılacak mekânın dekorasyonuna göre tercih edilebilir. İş yerleri, ofisler ve restoranlarda da strafor kartonpiyer kaplama yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır. Bazı yapı içlerinde bölme duvar gereksinimi gündeme gelmektedir. Alçıpan levhalarla bu sistem çok daha pratik ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bunlar; duvar, tavan, köşebent profillerle desteklenir. Ayrıca vidalama yöntemiyle de daha sağlam bir hâle getirilir. Süreçte; ölçüleme ve montaj uygulamaları oldukça önemlidir. Bugün pek çok levha kullanıcılar tarafından monte edilebilecek bir pratiklikte üretiliyor. Görsel akıcılığın sağlanabilmesi ve dayanıklı bir kurgu gerçekleştirilmesi için profesyonel kurumumuzdan hizmet talep edebilirsiniz. NK Teknik; yapınıza en ideal projelendirmeyi ve en estetik uygulamayı sağlayacaktır. Bölme duvar, yüzey kaplama ve bölgesel efekt algısı için çeşitli model seçeneklerinden sizlere ekonomik ve şık bir tasarım vâdediyoruz.

Beylikdüzü Kartonpiyer

Beylikdüzü Kartonpiyer Firmaları

Kartonpiyer duvar kaplama uygulamalarında levhaların paralelliği ve lebalep bir düzende monte edilmesi oldukça mühim. İşlem bitiminde en ufak bir kusur bırakmamak, görsel sunumun kalitesini arttıracaktır. Ayrıca ısı yalıtımında da açıklık bırakılmaması önem taşıyor. Kartonpiyer duvar yapımında, yüzeyin sıva gereksinimi ve saçakların temizlenmesi işlemi gerçekleştirilecektir. Levhaların yüzeye tam oturabilmesi için bu ön aranjman oldukça elzem uygulamalardan biri. Siz de işi profesyonel ellere teslim ederek, süreci güvenilir ve noksansız bir şekilde nihayete erdirebilirsiniz.

Kartonpiyer Duvar Fiyatları

Beylikdüzü Kartonpiyer duvar fiyatları, tercih edilen ana malzemeye, model ve renk seçimi gibi detaylara göre değişkenlik göstermektedir. Levha kartonpiyerlerde ölçü ve adet fiyatlandırması bulunuyor. Kaplanacak duvar yüzeyinin toplam hacmi ve işçilikle birlikte maliyet hesaplaması gerçekleştirilebilir. Firmamızın envaiçeşit kartonpiyer duvar seçenekleri ve model grupları hakkında bilgi edinmek için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. Genel bir bütçe hesaplaması için, yapısal özelliklerin de doğru bir şekilde analiz edilmesi gerekiyor.

NK Teknik kartonpiyer duvar fiyatları, hemen her bütçeye uygun düşecek bir alternatife sahiptir. Çeşitli malzeme ve dokularda, her türlü yapı organizasyonu için çeşitli tasarımlarımız mevcut. Kurulum ve kullanım garantili tüm modellerimize web sitemizden ve iletişim organlarımızdan erişim sağlayarak bilgi edinebilirsiniz.

Nk Teknik olarak İstanbul Avrupa yakasının tüm ilçelerinde hizmetlerimizi yürütüyoruz. Ama öncelikli olarak Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Esenyurt, Beykent, Yakuplu, Gürpınar ve Kavaklı bölgelerinde günlük ücretsiz servislerimiz mevcuttur.