Beylikdüzü Çatı Aktarma

Beylikdüzü çatı aktarma, özellikle mevsim geçişlerinde en çok uygulanan teknik müdahaleler arasında yer alıyor. Her tip yapı kompozisyonunda gerekli olan bu uygulamayla, zamanla aşınan ve zarar gören çatı kaplamalar yerine yeni ve son jenerasyon kurgulara bırakıyor.

Beylikdüzü Çatı Aktarma Firması

NK TEKNİK, çatı aktarımı, izolasyon, çatı tamir ve onarımı, dere izolasyonu gibi uygulamalarda ekonomik ve kreatif çözümler sunmaktadır. Firmamızdan 7/24 çatı aktarım ve tamir hizmeti için bilgi edinebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Çatı aktarma işlemi ne zaman gerekli olmaktadır?

Geleneksel kiremit çatı kaplamalarda dış etkenler zamanla kırılma, çatlama ve yıpranma gibi olumsuz koşullara maruz kalabiliyor. Ayrıca kiremit altındaki iskelet yapıda, karkas-ahşap malzeme üzerinde de birtakım hasarlar meydana geliyor. Bu sistemlerin tamamen kaldırılarak yenileriyle değiştirilmesi ya da hasarlı bölgelerin revize edilmesi mümkün. Ayrıca kiremit çatı sistemleri yerine, yeni modern kaplama seçenekleri de uyarlanabilir. Bina içine su ve nem geçişini engellemek için, bu bölmelerin kontrolü ve gerekli müdahalelerin yapılması oldukça önemli.

Çatı aktarma öncesinde neler yapılmalı?

Çatı aktarma uygulamasından önce, yüzeylerde biriken tüm toz ve kırıntıların temizlenmesi gerekir. Tahta parçaları, molozlar ve benzer atıkları ortamdan arındırmak gerekiyor.

NK TEKNİK çatı aktarma hizmet kapsamında neler var?

NK TEKNİK; yapısal gereksinimleri üst düzey donanımıyla karşılayan bir iç organizasyona sahip. Tüm iç ve dış yüzeyler, yapısal eklemeler, açık alanlar; firmamızın deneyim ve  donanımıyla güvenilir ellere emanet. Çatı aktarımı da sektörel deneyim ve alternatif çözümleri gerekli kılan yapı uygulamalarından biri. Uygulama sırasında yapılacak herhangi bir eksiklik ve yanlışlık, tüm sistemin tekrar revize edilmesini gündeme getirebilir. Bu yüzden her bir aşama ince işçilik ve hassas müdahaleler eşliğinde hayata geçirilmelidir. Bu bilinçle hizmet veren kurumumuzun çatı kurgusunda müdahil olduğu diğer uygulama alanları şu şekildedir:

 • Çatı aktarma
 • Çatı izolasyonu
 • Dere ve olukların tamiri
 • Ses, ısı, nem izolasyonu
 • Çatı temizliği
 • Tamir – bakım – onarım
 • İskelet onarımı

Çatı Aktarma Nasıl Yapılır?

Bu uygulama sürecinde en önemli unsurlardan biri su geçirmez standardının sağlanması. Tüm kötü hava şartları göz önünde bulundurularak yapılan bir aktarma işlemi, uzun yıllar güvenli ve konforlu bir kullanım sağlar. Çatı aktarımında kiremitlere yapılacak müdahale kadar tüm çatı elemanlarının da elden geçirilmesi ve yenilenmesi gerekmektedir.

Çatı aktarmada uygulanan adımlar nelerdir?

Uygulamanın temel adımları birkaç başlıkta özetlenebilir. Ek müdahaleler, yapı karakterine ve çatı kurgusuna göre değişkenlik gösterecektir. İşte çatı aktarmada en elzem adımlar ve uygulama yöntemi;

 • Kiremitler: Aktarma sürecinde aslı müdahale alanı kiremitlerdir. Bunlar tek tek kontrol edilmeli ve sağlam olanlar talebe göre tekrar uygulamaya dahil edilmelidir. Bu aktarma maliyetini belli oranda düşüren bir yöntem.
 • Taşıyıcılar: Ahşap-karkas çatı iskeleti çatı aktarımında elden geçirilmesi gereken yapı unsurlarından biri. Bu bölmelerin güçlendirilerek, varsa aksaklıkların giderilmesi gerekiyor.
 • Yalıtım: Kiremit çatı örtüsü kaldırıldıktan sonra alt örtü sistemi yenilenecektir.
 • Dere: Dere ve oluklar, su tahliyesinde oldukça önemli çatı elemanları arasında yer alır. Bu bölmeler de yenilenmeli ve su akışının oluklara yapılması sağlanmalıdır.
 • Baca: Çatı yüzeyinden yükselme gösteren bacalar ve asansör kuleleri, su sızdırmada en tehlikeli bölgelerdir. Çatı aktarımında bu sistemlerin birleşim bölgelerine membran uygulama gerçekleştirilir. Böylece herhangi bir sızıntı olmasının önüne geçilecektir.

Beylikdüzü Kiremit Çatı Aktarma

Beylikdüzü kiremit çatı aktarma hizmeti arıyorsanız, dilediğiniz gün ve saatte NK TEKNİK donanımlı kadrosuyla hizmetinizde. Bu yapı bölmelerinin sağlam bir mukavemete kavuşturulması, bina ömrünü ve tüketim programlarını oldukça olumlu bir seviyeye çekecektir. Firmamızdan ücretsiz keşif hizmeti talep ederek, çatınıza gerçekleştirilmesi gereken müdahaleleri saptayabilir ve ekonomik koşullarda hizmet satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız çatı aktarma, çatı tadilatı, yenileme ve izolasyon uygulamalarında şu alt başlıklarla hizmet sağlamaktadır:

 • Randevu gün ve saatine riayet
 • Ekonomik hizmet paketleri
 • Kaliteli malzeme kullanımı
 • Hızlı ve seri uygulama
 • Ön tasarım ve projelendirme
 • Kullanım garantisi
 • Hizmet sonrası takip ve bakım

Beylikdüzü Çatı Tamir Ustası

Beylikdüzü çatı tamir ustası; NK TEKNİK bünyesinde yer alan eğitimli ve donanımlı personellerdir. Dilediğiniz gün ve saatte tüm müşterilere kreatif bir hizmet sağlamaktayız. Ustalarımız, işinin ehli ve sektörel deneyimi yüksek bireylerden müteşekkildir. Uygulama sürecinde doğacak hasar ve eksikliklerden firmamız sorumlu olup, memnuniyet garantili bir uygulama vâdetmekteyiz.

Çatı Tamiri Nasıl Yapılır?

Çatı tamiri, tüm sistemin komple yenilenmesinden ziyade, hasarlı bölgelerin tespiti ve bu bölgelere yapılacak gerekli müdahaleleri kapsamaktadır. Sadece kiremitlere yönelik bir uygulama olmayıp, iskelet yapıdan taşıyıcı unsurlara kadar her bir çatı elemanı dikkate alınmaktadır. Yapılacak bölgesel müdahalelerin yüksek verimli bir sonuç yaratmasında, eksiksiz bir analiz süreci gerekiyor. Olukların, derenin ve tüm çatı elemanlarının tek tek ele alınarak, gerekli müdahaleler saptanmalı. Firmamız, çatı tamiri ve aktarımında gerekli tüm adımları saptar, uygun malzeme ve ekipman sayesinde kusursuz bir hizmet programı hayata geçirir.