Beylikdüzü Alçıpan

Beylikdüzü alçıpan, NK Teknik Firması tarafından yapı içi dekorasyonunda sağlanan bir hizmet koludur. Uygun fiyatlar ve güvenilir hizmet anlayışıyla faaliyet sergileyen kurumumuz, alçıpan duvar yapımı, alçıpan duvar bölme, alçıpan tamiri vb. kulvarlarda nitelikli bir hizmet sunmaktadır. Teknik bilgi ve teçhizat donanımına sahip ustalar tarafından, ev ve iş yerlerinize en kreatif dokunuşları vâdetmekteyiz. Çeşitli doku ve formlarda alçıpan tasarımları için firmamızdan fiyat bilgisi ve randevu tarihi temin edebilirsiniz.

Beylikdüzü Alçıpan Firması

Beylikdüzü Alçıpan Firmaları

Beylikdüzü alçıpan firmaları, mimarî yapı dekorasyonunda hizmet sunan kuruluşlardır. Modern ve çağdaş yaklaşımlarla ev ve iş yerlerinde görsel estetik ve işlevsel mahiyeti yüksek eklemeler sağlayan firmalar, çeşitli uygulama ve fiyatlandırma alternatifleri sunmaktadır. Uzun yıllardır sektörde üst düzey bir faaliyet sergileyen NK Teknik, müşterilerden aldığı olumlu geri dönüşlerle portföyünü yükselten bir gelişimden geçiyor. Tüm şirket organizmamız, bireylerin talepleri doğrultusunda en ergonomik ve ekonomik projelendirmeyi sağlamak amacıyla işlemektedir. Yapıların hantal ve kaba duvarlarına daha elegan bir tasarım imkânı sunan alçıpan kalıplarla, duvar yüzeyleri kornişler, köşebentler, lamba çevreleri, bölme duvarlar ve benzer detaylara ahenk kazandırılmaktadır. Oldukça yüksek bir ustalık gerektiren bu uygulamalar, çeşitli malzeme ve makinelerle üst düzey bir işçilik gerektirir.

Alçıpan Ustaları

Alçıpan ustaları, çeşitli malzemeler ve kalıplarla projeleri pratiğe döken teknik personellerdir. Konusunda deneyimli ve referansları yüksek alçıpan ustaları, firmamız tarafından hizmet verilecek bölgelere tansfer edilir. Hem projelendirmede hem de kurguda kaliteli bir süreç sağlayan personeller, işlem sonrası hizmetlerde, bakım ve onarım programlarında da kullanıcıların ihtiyacı olan dokunuşları gerçekleştirirler.

NK Teknik alçıpan ustaları 7/24 her bölgede müşteri taleplerine karşılık verecek bir donanımla çalışmaktadır. Garantili ve güvenilir usta hizmetleri için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Alçıpan Nedir?

Alçıpan Nedir? En basit anlamda, kartonlu alçı levha anlamına gelen alçıpan, yapı içlerinde tavan ve duvar yüzeyleri için kullanılan bir malzemedir. Çeşitli kalıplarla arzu edilen şekil verilerek, uygulanacak yüzeye hazır hâle getirilir. Belli normlarda ve boyutlarda çeşitli bölmelerin kaplanması, duvar yüzeylerinin şekillendirilmesi ve asma tavan uygulamalarında kullanılmaktadır. Mukavemetine göre çeşitli sentezlerle uygulanırlar. Buna göre; ateş ve ısıya dayanıklı, su geçirmez, hem ısıya hem de suya karşı mukavemetli türleri bulunmaktadır. Yapı içlerinde bakteri ve zararlı mikro-organizmaları üremesini engelleyen bir yapıya sahiptir. Ayrıca oldukça elastiki bir yapıda olmalarıyla, sarsıntı ve zelzele gibi durumlarda da direnç gösterirler. Bugün ısı ve ses geçirmez özellikte alçıpan levhalar oldukça rağbet görüyor. Aşırı kuruma ve yüksek nem oranını da ekarte eden bir dokuda olmaları, ortam konforunu üst seviyelere taşımaktadır. Kolay montaj ve uyarlama süreci, iş gücü ve zaman tasarrufu sağlar. Bu yüzden maliyetleri oldukça düşüktür.

Alçıpan Duvar Bölme

Alçıpan duvar bölme, çeşitli ölçülerde odaları ayıran bir kemer şeklinde dizayn edilmektedir. Daha çok genişletilmesi arzu edilen alanların kapı açıklıkları kaldırılarak gerçekleştirilir. Kapının montajlandığı yüzeydeki ahşap malzeme sökülerek, alçıpan ile bir dizayn planlanır. Bölme duvar alçıpan dizaynında konik ya da küt kenarlı, led aydınlatmalı pek çok seçenek bulunmaktadır. Çeşitli profiller ve yedek aksesuarlarla desteklenebilir. Yivli kemer ve taç kapı kenarlığı konseptinde bölmeler sıklıkla tercih edilmektedir.

Alçıpan Duvar Yapımı

Alçıpan duvar yapımı, son derece profesyonel bir süreçtir. Tavan, taban ve asma tavan uygulamaları için farklı bir yol haritası belirlenir. Duvar yüzeylerinin alçıpan levhalarla kaplanması son dönemde moda hâlini aldı. Belirli ölçülerde plakalar, kullanılacak alana uygun tasarım ve renklerde tercih edilmektedir. Dikey duvarların kaplanmasında kullanılan alçıpan plaka çeşitleri aşağıdaki gibidir:

  • Standart Levha: Konik kenarlı olarak tasarlanan bu plakalar, çeşitli en ve boylarda tasarlanmaktadır. Çeşitli kalınlıklarda tasarlanarak ortamın ısı ve ses yalıtımında da fayda sağlarlar.
  • Kontrtabla: Kenarları ekseri küt olarak dizayn edilir. Ayrıca lamba-zıvanalı kenarlıklar da kullanılmaktadır. Bunlar daha çok bina boşlukları ve kanalların kaplanmasında ilk kat olarak kullanılır.
  • Folyo Sırtlı Levha: Alüminyum folyo ile kaplanarak ısı ve ses yalıtımında etkili bir çözüm vâdederler.
  • Su Geçirmez Plaka: Nemli ortamlarda sıklıkla tercih edilen bu ürün grubu, daha çok taban yapımında kullanılmaktadır.
  • Kaplama Plakalar: Çeşitli formda kenarlıklar bulunmaktadır. Yangına ve suya dayanıklı oldukları için atmosfere açık yüzeylerde tercih edilir.

Alçıpan levhaların birleşiminde çeşitli kenarlıklar ve profiller kullanılır. Ayrıca montaj sürecinde vida ve vidalama aparatları da gerekli olmaktadır. Duvar yapımında ölçü alımı ve tasarım oldukça önemlidir. Dübel, vida ve pullarla profiller yüzeye sabitlenir. Montaj sürecinde yalıtım malzemelerinin kurgusu da dikkat edilmesi gereken adımlar arasında yer almaktadır. Alçıpan plakaların birleşim bölgeleri bantlarla da desteklenebilir. Yapıların iç yüzeylerinin kaplanmasında ön hazırlık gerekmez. Sıva ve benzer uygulamalar gerekmeksizin plakalar yüzeylere montajlanabilir.

Beylikdüzü Alçıpan Duvar Tamiri

Beylikdüzü alçıpan duvar tamiri; renk, doku ve malzemelerin eskimesi, yıpranması ve hasar görmesi gibi durumlarda gerekli olacaktır. Genellikle uzun süre ilk günkü tasarımıyla kullanılmaya devam edilebilir. Bazı özel durumlar su baskını, nemlenme, yanma ve çarpma etkisiyle zarar gören bölmeler uzman personellerimiz tarafından ilk günkü niteliğine kavuşturulur. NK teknik ev ve iş yerlerinizin güvenilir, kaliteli ve şık alanlar hâline getirilmesinde en ideal uygulamaları ve en ekonomik hizmetleri sağlamaktadır.