Beylikdüzü Alçı Tadilatı

Beylikdüzü alçı tadilatı, özellikle iç mekânların duvarlarında meydana gelen hasarların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir. Pek çok farklı etki ile duvar yüzeylerinde delik, çizik ve çatlak bölümler meydana gelebilir. Önlem alınmadığı takdirde bu çatlak ve delikler zamanla büyüyecek, göze hoş gelmeyen bir görsellik oluşturacaktır. Ayrıca yapıların duvarlarında meydana gelen her türlü açıklık, ısı kaybı ve çeşitli zararlıların giriş yapabileceği bir olanak sağlar.

Beylikdüzü Alçı Tadilatı Firması

Alçıpan levhalarla kaplanmış dikey ve yatay duvarlarda da aşınma ve eskime meydana gelebilir. Yine yüzeyleri kaplayan is, duman ve benzeri tesirler renklerin solmasına ve lekelenmelere neden olabilmektedir. Tüm bu ve benzer negatif durumlarda, alçı uygulamalarla gerekli müdahaleler gerçekleştirilecektir.

NK TEKNİK; kaliteli malzeme ve ehliyetli personellerle her türlü duvar ve tavan yüzeylerinin yepyeni bir görünüme ve işlevselliğe kavuşmasını sağlayacaktır.

Alçı nedir? Nerelerde kullanılır?

Alçı doğal bir mineral olarak elde edilen ve işlenerek kullanıma hazır hâle getirilen bir yapı malzemesidir. Uzun yıllar pek çok yüzeyde dayanıklılık ve işleme kolaylığı bakımından tercih edilmektedir. Duvarlarda, tavanlarda, duvar bölme uygulamalarında, yüzey tadilatında, asma tavanlarda, kirişlerde, bloklarda, panolarda ve daha pek çok yapı bölmesinde farklı yöntemlerle kullanılmaktadır.

Alçı türleri nelerdir?

İnşaat sektöründe farklı amaçlara hizmet eden bu malzeme; sıva alçısı, kartonpiyer alçısı, makine alçısı, saten alçı, toz alçı gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Endüstriyel ve zirai amaçlarla sıklıkla tercih edilen alçı çeşitlerinin en yoğun kullanıldığı alan ise yapılar ve strüktürel oluşumlar. Uygulama yapılacak yüzeyin ana malzemesine ve işçiliğine göre, ne miktarda ve hangi tür alçı kullanılması gerektiği saptanabilir. Su ile karıştırılarak kullanılan alçı türleri, yoğunluk ayarı bakımından da önem teşkil eder. Bazı uygulamalarda alçı taşı su gerekmeksizin de uygulanabilmektedir.

Alçı kullanım avantajları nelerdir?

Alçı taşı uygulamalarda pek çok avantaj ve kazanım bulunmaktadır. Özellikle yalıtım amacına hizmet etmesi bakımından yapılarda büyük fayda sağlar.  Ses ve rutubet geçişini engelleyen madde pek çok sosyal mekanda ve konut tipi yapılarda tercih edilmektedir. İnşaat sektöründe alçı kullanımının sağladığı diğer avantajlar ise şu şekildedir;

 • Yüksek enerji tasarrufu: Üretimde ve kullanımda oldukça ucuz bir iş gücüne ihtiyaç duyan madde, yalıtım özellikleri bakımından da büyük bir tasarruf sağlayacaktır.
 • Çevre duyarlılığı: Alçının insan ve tüm canlı organizma üzerinde menfi etkiler bırakmadığı test edilmiştir. Üretimde de düşük enerji ihtiyacı duyması çevre duyarlılığı yüksek bir karakter sergiler. Alçı paketleme yöntemlerinde de atmosfere zarar vermeyen maddeler tercih edilmektedir. Bu sayede ekolojik denge üzerinde negatif bir etki yaratılmamış olur.
 • Isı etkileşimi: Alçı yüzeylerde gözenekli bir fizyolojik yapılanma meydana gelir. BU, duvarların nefes almasını sağlarken, sıcak mevsimlerde ortamı serin tutmada fayda sağlar. Tam aksi, kış aylarında da iç mahallerin ısıtılmasında büyük bir avantaj sağlayacaktır.
 • Anti-alerjen: Cilde temas hâlinde alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Solunan havaya da alerjen madde etkisi yaratmaz.
 • Dayanıklılık: Dış etkilere uzun yıllar mukavemet göstermesiyle de bilinen alçı, yangın ve yüksek ısı gibi durumlarda da dayanıklılık gösterir.

Alçı Nasıl Yapılır?

Alçı nasıl yapılır? Bu pratik ve hafif malzeme ile hem duvar tadilatı yapmak hem de alçıpan levhalar üretmek oldukça basittir. Kullanılan malzemeler, herkesin temin edebileceği türden ve oldukça ucuzdur. Bu sebeple pek çok kişi alçı tadilatı için bireysel yöntemler uygular. Daha kreatif ve nitelikli bir görünüm yaratmak adına, duvar yüzeylerine yapılacak müdahaleler için profesyonel yardım almanızda fayda vardır. Alçı yapımında dikkat edilecekleri ve atılacak adımları sıralamak gerekirse;

 • Kullanılacak alçı türünün seçimi ilk adımdır.
 • Ne kadarlık bir yüzey uygulaması yapılacaksa ona göre bir miktar belirlenmelidir.
 • Alçı hazırlandıktan sonra kısa süre içinde tüketilmelidir.
 • Belirlenen miktarda alçı bir kovaya koyulur.
 • Oranlama dikkate alınarak su eklenir.
 • Delik ve çatlak kapatmada ıspatula kullanımı gerekecektir.

Alçı yapımında kıvamı tutturmak yapılacak işin mahiyeti açısından oldukça önemli. Kuruma tamamlandıktan sonra yüzeyde çatlama meydana gelmemesi için su ve alçı tozu yeterli bir oranlama ile kullanılmalıdır. Ayrıca pürüzlü olmaması adına işçilik sürecinde dikkatli olmak gerekiyor. İşlem bitiminde artan alçı karışımını tekrar kullanmak mümkün olmaz.

Saten Alçı

Saten alçı, boyadan önce çekilen astar olarak tüm yüzeylerde kullanılmaktadır. Boşluk doldurma, yüzeyleri pürüzsüz hâle getirme ve bozuk yüzeyleri düzeltmede büyük fayda sağlar. Üzerine uygulanacak boya işlemlerinde daha yüksek verim ve ekonomik kullanım avantajı sağlar. Malzeme olarak da oldukça ekonomik olduğunu söylemek mümkün.

Saten alçı nerelerde kullanılır?

Kullanım alanı oldukça geniş olan ve üstün bir yapışma özelliği bulunan saten alçı; alçıpan levhalar üzerinde, beton yüzeylerde ve alçı sıva yüzeylerde kullanıma uygundur.

Saten alçı özellikleri ve avantajları nelerdir?

 • Boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar.
 • Yüzeylerin ısı değişimlerinden etkilenmesini engeller.
 • Yüzeylerde sağlamlık yaratır.
 • Boya kullanım miktarını düşürür.
 • Tasarruf sağlar.

Alçı Tamir Macunu

Alçı tamir macunu, yüzeylerde dolgu amacıyla kullanılan bir maddedir. Duvar tamirinde en sık kullanılan malzemeler arasında bulunmaktadır. Kaplama işlemlerinde de alçı macun kullanımı yaygındır. Alçı macun formüle edilirken esnek ve tutulumu yüksek bir karakter kazandırılmaktadır. Böylece uygulamada kolaylık ve sağlamlık vâdeder.

Alçı macun uygulama alanları nelerdir?

Çok çeşitli yüzey tipolojilerinde kullanılabilen bu kıvamlı madde; alçı profiller, beton, sıva, ahşap ve benzer nitelikte maddeler üzerinde oldukça etkilidir.

Alçı macun uygulaması nasıl yapılır?

Herhangi bir tadilat ve yüzey müdahalesi öncesinde ortam sıcaklık ayarının doğru yapılması gerekiyor. Bu tüm alçı, macun ve boya gibi işlemlerde işin sonucuna direkt etki eder. Ayrıca işlem yapılacak yüzeyin tüm atıklardan arındırılması ve uygulamayı yapacak kişinin güvenlik önlemlerine riayet etmesi önem taşımaktadır.

NK TEKNİK alçı tadilat hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

Tüm bu bahsi geçen uygulamaların hızlı, ekonomik ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Hizmetten faydalanmak için tek yapmanız gereken randevu oluşturmak. Firmamız her türlü yüzey kaplama, izolasyon, alçı tadilatı gibi teknik uygulamalarda üst düzey bir hizmet sunmaktadır. Hizmet fiyatlandırması, yapılacak işin mahiyetine ve uygulama yapılacak alan hacmine göre projelendirilmektedir. Teknik donanımı yüksek ve ehliyetli firmamızdan uygun hizmet paketleri satın alabilirsiniz.