Arnavutköy Korniş Takma

Arnavutköy Korniş Takma; Ev dekorasyonunda eskiden beri perde kullanımı yaygındır. Şimdilerde kumaş perde kullanımı, yerini yeni üretimlere bırakmaya başlamışsa da, eski usul perde kullanımı geleneksel havası dolayısıyla hala devam etmektedir. Ayrıca hane içlerinde sadece bir mahremiyet sağlamak için değil, dekorasyonu tamamlaması bakımından da perde kullanımı her evin olmazsa olmazıdır.

Arnavutköy Korniş Takma

Arnavutköy Korniş Takma Firması

İster eski usul kumaş perdelerden, isterse yeni üretim farklı malzeme seçenekleriyle uygulanabilen modern perdelerden tercih edin; korniş takma işi oldukça külfetli olabilmektedir. NK TEKNİK olarak her türlü korniş montajı hizmetiyle bu sorunu zahmetsizce ve işi bilen ekibimizle kısa sürede çözmekteyiz. Tek yapmanız gereken 7/24 müşterilerine ulaşım imkanı tanıyan destek hattımızı arayarak randevu oluşturmak.

Korniş Montajı Nasıl Yapılır?

Kullanacağınız perde hangi malzemeden olursa olsun, duvara sabitlenebilmesi işin temelini oluşturuyor. İşin en zahmetli kısmı; matkapla duvarı delmek. Tabi bu işlemi yaparken, monte edilecek kornişle aynı hizada delikler açmaya dikkat edilmeli. Öncelikle kornişin delikleri hazırlanıp, sonrasında duvara işaretleme yöntemi uygulanmalıdır. Korniş montajı sırasında çevreye yayılan duvar döküntüleri ve tozlar da işin zahmetini katlayan unsurlar arasında.

Korniş montajı nasıl yapılır sorusuna değinecek olursak; işin kendine has incelikleri ve takılacak perde-kornişe göre bazı teknikleri mevcut. Her korniş için tek bir montajlama yöntemi belirlemek doğru olmayacaktır.

Geleneksel ya da modern perde kullanımında, duvara monte edilecek kornişin yeri, pencere kanatları hesaba katılarak belirlenir. Pencere duvarına bitişik dizayn edilmiş bir korniş, pencere açıp-kapama sırasında sıkıntı çıkaracaktır. Gerekli mesafe ayarlanıp sabitlenecek bölge işaretlendikten sonra, uygulama sırasında kullanılacak aletlerle montaj işlemine geçilir. Peki korniş montajı sırasında hangi materyaller kullanılır? İşte perde montajı için gerekli ana malzemeler;

  • Matkap ve monte edilecek duvara uygun matkap uçları
  • Açılan deliğe vida girişini sağlayacak dübel
  • Vidanın sabitlenmesi için tornavida (şarjlı ya da manuel)
  • Vida ve korniş delikleri arasına kullanılmak üzere pullar

 

Kornişler, alüminyum profilli, ahşap, maden ya da plastik malzemelerden üretilir. Minimalist tasarımlı ya da geleneksel üretimlerle karşımıza çıkan kornişlerin hemen hemen hepsinde montaj aşaması, matkap kullanımını gerekli kılmaktadır. Bu sebeple işi uzmanına bırakmak, olası yaralanmaların ya da istenmeyen kazaların önüne geçecektir. Ayrıca doğru adımlar izlenerek yapılmayan bir montajlama, ileri süreçlerde beklenmeyen kazalara sebep olabilir.

Korniş Montaj Hizmeti Uygulanan Perdeler

Korniş montaj hizmetleri, sadece geleneksel perde türleri ile sınırlı değil. Perde çeşitlerine göre montajlama tekniği de değişkenlik göstermektedir. Kumaş katlamalı perdelerden, briz ya da rustik perdelere, ahşap malzemeli ürünlerden alüminyumdan imal kornişlere kadar pek çok farklı seçenek mevcut. En çok kullanılan türler arasında; stor ve zebra perdeler yer alıyor. Ev ve ofisinizde tercih ettiğiniz herhangi bir perde türü için, korniş montaj hizmetinden faydalanarak süreci kolaylaştırmanız mümkün.

NK TEKNİK Korniş Montaj Hizmeti

NK TEKNİK korniş montajlama sırasında toz torbalı matkap kullanarak uygulama yapılan mekanın toz ve kalıntılarla kirlenmesini engelliyor. Firmamız ve uzman ekibimiz için önemli olan; sadece işi sonuca erdirmek değil, tüm bu süreçte müşterilerine ve çevreye rahatsızlık vermemektir. Tüm hizmetlerinde son teknoloji materyaller ve kaliteli malzeme kullanımına ayrı bir hassasiyet gösteren firmamız, korniş montaj hizmeti aşamasında da memnuniyet garantili çalışmaktadır. Ayrıca tüm teknik arızalar için de müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz.